0 Kč

Obtížné situace – Nakloněná rovina

Na hřišti každý hráč krom standardních situací zažívá i takové, které se dají charakterizovat jako obtížné. Mezi ně patří zejména situace, kdy poloha míče není ve stejné rovině s chodidly hráče – míček leží výš nebo naopak níže, což zásadně ovlivňuje jeho let. Odehraný míček bude mít vždy boční rotaci.

Pokud budete mít míč nad úrovní chodidel, je třeba zkrátit držení. Pokud se jedná o běžně kopcovitý terén, postačí zkrácení o dva až pět centimetrů. V případě extrémního převýšení možná budete muset posunout ruce až ke gripu hole. V dané situaci má míč přirozenou tendenci hookovat – stáčet se vlevo, za kterou je plošší dráha švihu. Při úderu proto mírně přeneste váhu do přední části chodidel, zachovejte však rovnováhu i správné úderové tempo.

V případě druhém, kdy leží míč pod úrovní chodidel, postupujte přesně opačně. Váš švih bude strmější a míček se bude stáčet vpravo. Váhu proto přeneste trochu více do pat a hůl držde více na konci gripu. Nikdy ale ne tak daleko, aby konec gripu ležel ve vaší dlani. Je-li míček v pozici, že na něj ani pomocí prodlouženého držení nedosáhnete, pokrčte více kolena.