0 Kč

Jak začít s golfem

Z předchozích kapitol (Proč hrát golf) již víte, že se golfu nemusíte bát, dozvěděli jste se také výhody tohoto úžasného sportu. Pokud si přejete golf nezávazně vyzkoušet nebo jste již pevně rozhodnuti s golfem začít, ať už sami, ve dvojici nebo jako celá rodina, možná přemýšlíte, co udělat nejdříve.

….správná a efektivní cesta, jak začít hrát golf, je nechat si na začátku poradit od profesionálního trenéra jak na to. Golfový švih je nesmírně komplexní pohyb, který je navíc ovlivněn mnoha dalšími faktory, od fyzických předpokladů přes psychické až po vnější faktory v podobě velkých vzdáleností a překážek na hřišti, které většinou negativně ovlivňují úroveň hry. Hráč sám dovede sám na sobě jen velice těžko poznat, co je správné a co špatné.

Pokud si nechcete hned na začátku vypěstovat chybné návyky, které se poté obtížně odstraňují, nechte si poradit. Dobrá rada a vedení od zkušeného golfového profesionála Vám ušetří mnoho trápení, ale i času.

V naší golfové škole se snažíme klientům ukazovat správnou cestu, která je zejména pro začátečníky, ale i pro pokročilé hráče velmi důležitá. Na výběr u nás máte hned několik možností – můžete si vybrat individuální lekce nebo kurzy různého rozsahu…

Co na golf potřebuji?

Není toho mnoho, stačí si udělat čas, vzít si pohodlné sportovní oblečení a vše ostatní Vám rádi zapůjčíme.

 1. Vstup na tréninkové plochy je u nás zdarma
 2. Golfové hole – půjčení na den za 50kč, v rámci tréninků je zapůjčení holí zdarma
 3. Tréninkové míčky (1 míček = 1Kč)

Proč začít s golfem právě u nás v Poděbradech ve veřejném tréninkovém středisku Albatros Golf?

 • Tradiční golfová lokalita s nádherným mistrovským 18ti jamkovým hřištěm, které zná každý golfista
 • Vynikající dostupnost Poděbrad díky své poloze 40km od Prahy po dálnici D11
 • Komplexní golfový tréninkový areál s rodinnou atmosférou a veškerými službami pro začátečníky i pokročilé hráče s příznivými cenami.
 • Bohatý bonus program, karta na tréninkové míčky, slevy na golfové vybavení, atd.
 • Poradenský servis ohledně výběru holí, možností hrát golf v ČR, atd.
 • Pod dohledem profesionálních trenérů Vám umožníme nejen s golfem začít, ale také se připravit na zkoušku „Golfové způsobilosti“, dříve tzv. "Zelená karta". Zkoušku u nás můžete samozřejmě i složit a obdržet mezinárodně platný certifikát golfové způsobilosti.
 • Dětské tréninky ve skupinách dle věku.
 • Příznivé klimatické podmínky s jednou z nejdelších golfových sezón v České republice

Kromě golfu lze v tomto lázeňském městě strávit sportovně rekreační den, víkend nebo dovolenou mnoha dalšími aktivitami