0 Kč

Dnešní golfová rada: Jak správně „ukotvit“ tělo při golfovém švihu

Všichni se shodneme na základní věci při golfu, kterou je klidná hlava během golfového švihu. Jedná se o základní stavební kámen golfového švihu, který měli, mají a vždy budou mít všichni vynikající hráči. Důvod je prostý! Čím klidnější udržíte hlavu při švihu, tím konzistentnější je švihový oblouk. Pokud se Vám podaří spojit klidné držení hlavy se správným ukotvením těla, uděláte maximum pro konzistenci Vašeho golfového švihu.

V zásadě existují tři možnosti ukotvení těla: ukotvení vpravo, což znamená udržení váhy těla více v pravé noze při oslovení míče. Ukotvení těla na střed, což znamená rovnoměrné rozložení váhy na obě nohy při oslovení míče. A konečně ukotvení vlevo, což znamená držení váhy těla více v levé noze při oslovení míče.

V současné době využívá ukotvení těla vlevo technika stack-and-tilt.

Všechny 3 výše uvedené varianty jsou správně, ale jeden způsob ukotvení není nikdy vhodný pro všechny hole. Průměrný amatérský hráč by měl používat při hře všechny tři principy ukotvení těla.

Pro krátká železa využívejte ukotvení těla více v přední noze, což Vám umožní vést úder více strmě shora dolů a vytvořit tak požadovaný spin.

Pro střední železa, dlouhá železa a hybridy zaujměte výchozí postoj při oslovení míče s vyváženě rozloženou hmotností na obou nohách 50:50 s míčkem na prostředku pod hlavou. To Vám umožní trefit míč v nejnižším bodě švihového oblouku.

A konečně, při hře driverem používejte ukotvení těla z 60% na pravé noze, což Vám umožní vést úder zespoda nahoru.

Při všech třech způsobech ukotvení těla nezapomínejte udržet hlavu co nejvíce v klidu až do okamžiku úderu. Ihned po úderu umožněte hlavě se zdvihnout a otočit se čelem ke směru hry. Konzistence Vašich golfových úderů se výrazně zvýší používáním správného bodu ukotvení těla spolu s udržením hlavy v klidu.

Pro správný nácvik a další zlepšení švihu kontaktujte Vašeho místního PGA profesionála.
Pro odběr pravidelných tipů pro golfový švih si zaregistrujte email na homepage.

Mgr. Martin Bouda
Člen PGA
Poděbrady

Tel: +420 608 527 006
Email: m.bouda@golfagency.cz